Běžné roušky a respirátory musíte po použití vyhodit. Nanovlákenné roušky a respirátory fungují na jiném principu a lze je opakovaně dezinfikovat. Víte, jak naložit s vaším nano respirátorem?
Sterilizace a dezinfekce respirátorů
Dezinfekce respirátorů je vhodná pouze u nanovlákenných respirátorů. Běžné respirátory bez nanovláken sice dezinfikovat technicky lze, ale při nošení ztrácejí účinnost, a proto nemusí být bezpečné jejich opakované používání.
Jak respirátor dezinfikovat?
Po každém použití je nutné respirátor dezinfikovat pomocí dezinfekce na bázi 70% lihu či isopropylalkoholu. Doporučujeme využít speciální dezinfekci na roušky a respirátory. Koupit si můžete také cestovní verzi.
Respirátor položte na vhodné místo (například do krabice nebo na okenní parapet), několika zmáčknutími posprejujte dezinfekcí z obou stran a nechte respirátor úplně vyschnout.
Nepoužívejte pro sterilizaci dezinfekční prostředky určené na ruce či pokožku. Obsahují glycerin, který může respirátor zanést a snížit tak jeho životnost, také není bezpečné ho vdechovat. Taktéž se vyvarujte použití prostředků s peroxidem vodíku, který může poškodit nanovlákennou membránu v respirátoru. Respirátor se nesmí namáčet ve vodě ani jiné tekutině. Vyvaření či sterilizace párou jako u látkových roušek tedy nepřichází v úvahu.
Jak dlouho mohu respirátor nosit?
Nanovlákenné respirátory lze bezpečně používat po celou pracovní směnu (8 hodin), jsou vhodné i na cestování letadlem, autobusem či vlakem. Při běžném použití je možno respirátor sterilizovat 3-5x. Pokud ale došlo k zanesení prachem či jinými nečistotami, vyměňte respirátor okamžitě. Respirátor také vyměňte, pokud jste se pohybovali v silně kontaminovaném prostředí.
Tip: Jaký je nejlepší respirátor proti jemnému prachu? Přečtěte si náš článek.
#produkty#https://www.nanospace.cz/respiratory-ffp2/